Poesi, musikk og grafitti i skjønn forening når duoen Siste servering kommer til 5tudio.
Kai Hansen
Som sist fredag, da biblioteket, Kurbadhagen og Folkeakademiet i fekkesskap arrangerte boksamtale og konsert med forfatter og artist Hanne Kolstø.
Nå, førstkommende torsdag, 20. mars inviteres publikum til et nytt samarbeidsprosjekt. Denne gangen markerer biblioteket sammen med 5tudio verdens poesidag med musiker- og poesiduoen Siste servering.
Siste servering består av Kristian Kaupang og Kjetil Espeseth fra Viksfjord i Larvik. Gjennom låter og dikt forteller de historier om bikkjer, trær, reunions, maritime observasjoner, nye sjanser og gamle flammer. Siste servering tror på kombinasjonen av humor og alvor. I ly av humoren kan ganske mange vanskelige tanker og bekymringer få rom – og kanskje til og med ufarliggjøres.
Kristian er aktuell med sitt fjerde soloalbum, “Siste sjanse”, som er tilgjengelig der du strømmer musikk. Kjetil har tre diktsamlinger på samvittigheten og flikker i disse dager på neste bok.
Arrangementet finner sted i lokalene til 5tudio i Rosenvoldsgate 19. Kjøp billetter her.
5tudio er et galleri som drives av graffittikunstner Kim Grung Kolstad og Susanne Grung Kolstad. Her er det utstillinger, kveldsarrangementer, workshops med mer.
– Vi i biblioteket har stor tro på å formidle utenfor våre egne hus og kunne treffe andre publikummere enn vi vanligvis gjør i bibliotekene. Lykkes vi med dette ønsker vi flere av slike samarbeid hjertelig velkommen. Er du en lokal arrangør så ta gjerne kontakt med oss, og kom på arrangementet vårt 20. mars, oppfordrer seksjonsleder for sandefjordbibliotekene, Camilla Svendsen.