Se for deg yrende liv her på Vøra. Kanskje kan du bidra til å gi folk en helt spesiell campingopplevelse?Asnes og Vøra ligger på Vesterøya, rundt seks og åtte kilometer fra Sandefjord sentrum. Begge områdene er godt besøkt gjennom sommeren og er kjent for fine badeplasser, gode turområder og et trivelig miljø.
Kommunen er grunneier og eier bygningene på plassene, men vi trenger en driver!
Som driver av campingplassene blir du ansvarlig for daglig drift, vedlikehold og videre utvikling av campinganlegget.
Leieavtalene gjelder for fem år, fra 2026 til og med 2030, med mulighet for forlengelse i to år.
Gode muligheter for deg som liker vertskapsrollen
I konkurransegrunnlaget finner du mer informasjon om områdene og hva driften innebærer. Du finner beskrivelser, bilder, film og selve leieavtalen.
Konkurransegrunnlaget med mye nyttig info
Campingplassene har potensial for videre utvikling, og du får gode muligheter til å sette ditt preg på tilbudet. Dette passer for deg som trives med menneskemøter, liker å skape gode rammer for friluftsliv og ønsker en variert arbeidshverdag.
Bli med og se!
Det blir befaring tirsdag 3. februar 2026 for interesserte tilbydere:
Asnes camping kl. 12.00
Vøra camping kl. 13.30
Meld deg på ved å sende en e‑post til: oyvind.rotnes@sandefjord.kommune.no
Tilbudsfristen er mandag 16. februar kl. 12.00.